Zemin Yıkama ve Cilalama Pedleri – Keçeleri

Zemin Yıkama ve Cilalama Pedleri – Keçeleri

Sulu Elmas Ped Fiyatı :

Ürün Kodu : SM3


Zemin Yıkama ve Cilalama Pedleri – Keçeleri Hakkında

Zemin Temizleme ve Bakım Pedleri – Keçeleri

Zemin temizleme ve bakımı için üretilen pedler – keçeler farklı kalınlıkta ve farklı renklerdedir. Bunun sebebi ise; her zemin yıkama ve bakım keçesinin farklı zeminlerde veya farklı amaçlarda kullanıma uygun olmasıdır.

Zemin temizleme pedleri – keçelerinde koyu renkler sertliği açık renkler yumuşaklığı sembolize eder. Sert yani koyu renkli keçeler genelde aşındırma, kazıma ve zor lekeleri sert zeminlerden uzaklaştırmak ve temizlemek için kullanılırken, yumuşak yani açık renkli keçeler ise daha hafif ve kolay kirleri, lekeleri temizlemek zemini parlatmak aynı zamanda zemine amacıyla kullanılır.

Sert zeminlere örnek: Mermer, granit, seramik, mozaik vs.

Yumuşak zeminlere örnek: Traverten, PVC, halı, ahşap, parke, muşamba vs.

Siyah Keçe Ped: Sert zeminlerde kullanıma uygundur. Genelde zemini aşındırma işinde kullanılması ve çok inatçı kirlerin lekelerin temizlenmesi işinde kullanılması tavsiye edilir.

Kahverengi Ped: Orta sertlikteki zeminlerde temizlik için kullanıma uygundur. Genelde zemini aşındırma işinde kullanılması ve çok inatçı kirlerin lekelerin temizlenmesi işinde kullanılması tavsiye edilir.

Kırmızı Ped: Orta sertlikteki ve yumuşak zeminlerde temizlik için kullanıma uygundur. Genelde zemini temizleme ve zemin bakımı işinde kullanılır. Kirlerin lekelerin kolayca zeminden temizlenmesi ve bazen de zemine uygun bakım kimyasallarını zemine homojen yayarak zemine bakım uygulamalarında kullanımı tercih edilir.

Beyaz Ped: Tüm zeminlerde kullanılır. Ama en çok yumuşak zeminlerde temizlik ve cila sonrası parlatma işleri için kullanıma ideal bir ped – keçedir.  Hatta bazı özel durumlarda bu keçe kullanılarak mermere cila dahi atılabilir.

Çelik Yünlü Alüminyum Cila Teli Pedi: Bazı sert zeminlerin kristalize cila kullanılarak cilalanması işinde kullanılır. Cila teli, keçesi aslında alüminyum telden imal edilmiştir fakat zemini sürtünmeden kaynaklı ısınmasını çabuklaştırmak için içerisine çelik tel parçacıkları serpiştirilmiştir. Bu sebeple cila pedinin adı çelik yünlü ped diye anılır.ANAHTAR KELİMELER : ZEMİN YENİLEME, ZEMİN RESTORASYON, ZEMİN PARLATMA, ZEMİN CİLALAMA, MERMER, GRANİT, SİLME, SİLİM, YÜZEY, Kırmızı ped, kahverengi ped, siyah ped, beyaz ped, cila pedi, çelik ped


Yasal Uyarı

Bu web sitesi içeriğindeki yayıncı hakları korunmuştur. Bu web sitesinde yer almakta olan görüntülerin, grafiklerin, görsellerin, ses dosyalarının, metinlerin ve animasyonların yalnızca ekran üzerinde izlenmesi dışında saklanmasına, kopyalanmasına, değiştirilmesine ve çoğaltılmasına izin verilmemektedir.

Rota Makine ve Yüzey Yenileme Sistemleri Toz Mermer Cilası – Toz Cila