Fırçalama – Eskitme Patinato

Fırçalama – Eskitme Patinato

Yüzey Fırçalama – Eskitme ( Patinato ) Nedir?

Mermer, granit, karo veya beton yüzeylerin makineye takılan özel aşındırıcı fırçalar ile eskitilmiş bir doku kazanıncaya kadar aşındırılmasına Fırçalama veya Patinato denir. Bu işlem sonucu yüzeydeki taşın doğal dokusu ve gözenekleri ortaya çıkarılmış olur. Yüzey antik bir görüntüye kavuşur ve aynı zamanda yüzeyde yumuşak bir doku oluşur. Artık mekanınız göz zevkine daha uygun hale gelir.

Yüzey Fırçalama – Eskitme ( Patinato ) Kullanım Alanları

Bu uygulama genellikle zemindeki mermer veya granitin kayma direncini en aza indirmek, zemine farklı ve hoş bir görüntü verebilmek veya beton zeminin üzerine başka bir amaç için yapıştıracağınız nesnenin tam manasıyla zemine yapışmasını sağlamak amacıyla kullanılabilir.

Yüzey Fırçalama – Eskitme ( Patinato ) Uygulama Şekli:

Odipar HT 135 Mermer & Granit Silim Makinesinin tabanına yerleştireceğiniz özel aşındırıcı fırçalar ile eskitilmiş bir doku kazanıncaya kadar aşındırılmasına devam edilir. Bu işlem yapılırken makinenizin üzerinde ağırlık olmamasına ve makine fırçalarına mümkün olduğunca bol su verilmesine dikkat edilmelidir. Aksi halde hem fırçalarınız yana yatacaktır hem de çok kısa sürede aşınarak bitecektir.

Yüzey Fırçalama – Eskitme ( Patinato ) aparatımız kullanım kurallarına uyulduktan sonra zemindeki döşenmiş yüzeyin cinsine göre ( Mermer, Karo, Granit, Beton, Traverten vs.) yaklaşık 2 Bin ile 3 Bin m² arasında işlem yapabilir. Bu özelliği ile uygulama çok ekonomik olacaktır. 8 Saatlik bir mesai içinde günde yaklaşık 400 – 500 m² zeminde uygulama Yüzey Fırçalama – Eskitme ( Patinato ) yapabilirsiniz.

Yüzey Fırçalama – Eskitme ( Patinato ) Fırçaları kendi aralarında zemine vereceğiniz desene göre kalından inceye doğru değişmektedir. Zemine vereceğiniz görüntü desenine göre fırçaları değiştirerek veya sıradan kullanarak zemine farklı desenler verebilirsiniz. Tavsiye olarak bu işlemde en iyi sonuç alınması için tüm fırçaları numarasıyla kullanmanız gerekmektedir (Kalibre için tel fırça, 50, 120,180, 220, 320, 400)


Yüzey Fırçalama – Eskitme ( Patinato ) Fırçaları


Yüzey Fırçalama – Eskitme ( Patinato ) Uygulanmış Örnek Yüzey


Yasal Uyarı 
Bu web sitesi içeriğindeki yayıncı hakları korunmuştur. Bu web sitesinde yer almakta olan görüntülerin, grafiklerin, görsellerin, ses dosyalarının, metinlerin ve animasyonların yalnızca ekran üzerinde izlenmesi dışında saklanmasına, kopyalanmasına, değiştirilmesine ve çoğaltılmasına izin verilmemektedir.