Nemli Paspas – Nemli MOP

Nemli Paspas – Nemli MOP

nemli-paspas

Nemli mop ( Kuru paspas)

Bir mekanda profesyonel bir temizlik yapılacaksa nemli mop (Paspas) bu iş için olmazsa olmaz ekipmanların başında gelir.

Nemli mop ( Kuru paspas) aslında zemindeki kiri tozutmadan zeminden kaldırmak için, temizlenmiş zemini kurutup parlatmak için ve zemine dökülen sıvıyı paspasa emdirerek zemini kurutmak amacıyla kullanılır.

Nemli mop (paspas) üç ana parçadan oluşur. Nemli mop (Kuru paspas) aparatı, Nemli mop (Kuru paspas)nemli mop (Kuru paspas) tutacağı sapı

Paspas Tutucu Aparat: Bu aparatta dikkat edilecek nokta malzemenin birinci sınıf plastik malzemeden yapılmış olması ve kaliteli tasarlanmış olmasıdır. Nemli mop (Kuru paspas) arasına koyup kulaklarını kilitlediğimizde kilidin paspası sımsıkı tutması ve çalışma esnasında kendiliğinden açılmaması gerekir. Paspasın yüzeye tam manasıyla basması için tel aparatlar yerine plastik palet aparatları tercih ediniz. Tel paspas aparatı fiyat olarak makul bir durumdadır fakat kesinlikle palet mop kadar kullanışlı ve profesyonel temizlik için uygun değildir. Nemli mop paspas aparatı boyu 20 cm den başlayıp 180 cm ye kadar vardır. Sizde zemin büyüklüğünüze en uygun boydaki nemli paspası tercih edebilirsiniz. Fakat temizlik endüstrisinde en çok kullanılan ve tavsiye edilen boy 50 cm’dir

Paspas Tutma Sapı: Kullanım tavsiyemiz Paspas Tutma Sapının 120 – 140 cm boyunda olmasıdır. Çünkü kullanıcının yere eğilmeden ve kendini yormadan temizlik işlemini yapabilmesi gerekir. Bir diğer husus ise paspas tutma sapının eloksallı alüminyum malzemeden imal edilmiş olmasıdır. Böylece paspas sapınız hafif ve sağlıklı olacak kullanırken zorluk çekmeyeceksiniz.

Paspas İpiNemli mop (Kuru paspas) en önemli parçası paspas ipidir. Bu paspas ipini alırken ipin en az 130 gr ağırlığında olmasına ve pamuk oranının yüksek olmasına dikkat edin. Bu sayede emiciliği artacak ve paspasınızın yıpranması gecikecektir.

Paspas kullanımı genelde küçük boyuttaki zeminler için veya kısa süreli pratik temizlik işlemleri için geçerli bir temizleme uygulamasıdır. Büyük zeminlerde zeminin türüne uygun profesyonel temizlik makineleri kullanılması daha uygundur.

Paspas Sistemi Paspaslama Sistemi

Paspaslanacak mekanın giriş çıkış kapısı arkanızda olacak şekilde pozisyon alınır. Sağ elimizle paspas sapının en arkası plastik tutma yeri sol elimizle de paspas sapının ortasına yakın bir noktadan sıkıca tutulur. Paspas ileriye doğru atılır ve soldan sağa doğru “S” Harfi yapacak şekilde hareketler yaparak geri geri yaklaşık 8-10 adım atılır. Sonra paspas yönü değiştirilir. İşlem tekrarlanır. Paspaslama işini yaparken  “S” harfi yapmamızın amacı zeminde kirleri toplayarak gitmemizdir.

Zemininiz 100 m²nin üzerinde ve çok fazla kirli ise uygun olan bir zamanda yedek getirdiğiniz temiz paspas ipinizi kullanınız. Ve temizlik işiniz bittikten sonra kullandığınız tüm ekipmanları zaman kaybetmeden yıkayıp bir dahaki işiniz için saklayınız. Böylece hem aletlerin üzerinde bakteri oluşumunun önüne geçersiniz. Hem olması muhtemel kötü kokuların olmamasını sağlarsınız. Hem de kullandığınız alet ekipmanın kullanım ömrünü artırırsınız.

 

nemli-mop-kuru-paspas-aparati

orlon-mop-nemli

paspas-mop-sapi

 

ANAHTAR KELİMELER : ZEMİN YENİLEME, ZEMİN RESTORASYON, ZEMİN PARLATMA, ZEMİN CİLALAMA, MERMER, GRANİT, SİLME, SİLİM, YÜZEY, MAKİNASI, MAKİNESİ, MAKİNALARI, MAKİNELERİ, REÇİNE ABRASİV ELMAS MERMER PARLATMA CİLALAMA PEDİ


Yasal Uyarı 
Bu web sitesi içeriğindeki yayıncı hakları korunmuştur. Bu web sitesinde yer almakta olan görüntülerin, grafiklerin, görsellerin, ses dosyalarının, metinlerin ve animasyonların yalnızca ekran üzerinde izlenmesi dışında saklanmasına, kopyalanmasına, değiştirilmesine ve çoğaltılmasına izin verilmemektedir. 

Rota Makine ve Yüzey Yenileme Sistemleri Toz Mermer Cilası – Toz Cila