Abrasiv

Abrasiv

Pah Abrasiv Taşı Fiyatı : ___ TL

Ürün Kodu : PABT


Mermer Silim Abrasivi

Abrasiv Nedir?

Abrasive ne demek?

İngilizce bir kelime olan “Abrasive”nin Türkçe’de; karşılığı ise ; “aşındırıcı madde, taşlama malzemesi” dir. Sektörümüzde ise abrasive daha çok silim taşı denilmektedir.

Yani sektörümüzde kullanılan Abrasiv bir adı da silim taşı mermer, granit ve karoların aşındırılması, cilalanması, pahlanması ve honlanması işlerinde kullanılan ve farklı kimyasalların birleşimi ile meydana gelen ürünlerdir.

Abrasiv üreticilerinin ana malzemesi ise abrasiv tuzudur. Bu tuz uygulama esnasında eriyerek abrasivde küçük gözenekler oluşturur. Oluşan bu gözenekler ile abrasivin aşındırıcı özelliği ortaya çıkar. Abrasiv tuzunda en önemli husus ise tuzda yabancı madde bulunmamasıdır. Tuzda yabancı madde bulunması halinde cilalama işleminde cila yapacağınız zemin çizilir.

Pah Abrasiv mermer sanayinde Pah Makinelerinde mermer ve granitlerin kenar pahlama, cilalama işinde kullanılan, makineye takılması çok kolay olan abrasivlerdir. Yüksek teknolojileri sayesinde oldukça yüksek verim alınabilen ürünlerdir.

Odipar Mermer silim makineleri mermer pah abrasivlerini gerek piyasada çok kolay bulunması gerekse silim kalitesinin yüksekliği ve fiyatının makul düzeyde olması sebebiyle tercih etmektedir.

Pah Abrasivler kendi arasında bağlayıcı ve etmen maddeleri açısından ayrılırlar.

Manyezitli Pah Abrasivler

Sentetik Esaslı Pah Abrasivler

Odipar Mermer Silim Makinelerimizde kullanılacak abrasivler kesinlikle Polyester Reçineden yapılmış Sentetik Esaslı abrasivler olmalıdır. Makinemizde Manyezit Abrasiv Kullanmayınız.

Bu sayede hem makineniz çalışırken zorlanmadığı için yıpranmayacak hem de silimi yapılan mermer yüzeye az su ve düşük basınç verdiğiniz halde Manyezitli Abrasive göre daha çok parlayacak. Hepsinden önemlisi mermer silim işinizin hızını da artıran bir abrasivdir.

Piyasada çok sık bulunan Pah Abrasiv Numaraları ise

60 – 120 – 180 – 220 – 320 – 400 – 600 – 800 – Cila ‘dan oluşmak üzere 9 aşamadır.

Mermer yüzeyiniz şayet ihtiyaç duyuluyorsa ilk önce 36-60 civarında bir elmas kalibre seti ile kalibrasyon yapılır yani mermerler arasında döşeme ve zeminden kaynaklı kot farkı var ise zemin düzleştirilir. Daha sonra sırasıyla Pah Abrasiv Silim Taşlarından 60 – 120 – 180 – 220 – 320 – 400 – 600 – 800 – Cila ‘dan oluşmak üzere 9 aşama tamamlanır.

Abrasiv Fiyatları ve Abrasiv satın almak için lütfen Satış bölümümüzü ziyaret ediniz.

Bu aşamalarda mermer silimi yaparken hangi numaralı pah abrasiv silim taşında mermer zemine ne kadar su vermeli, ne kadar basınç uygulamalı ve ne kadar süre silim yapmanızla ilgili görseli inceleyebilirsiniz.