Mermer-Granit Silimi

Mermer-Granit Silimi

yenileme-silim

MERMER – GRANİT ZEMİN YENİLEME (MERMER ZEMİN RESTORASYON – MERMER SİLİM SİSTEMLERİ)

Doğal ve taş zeminler, üzerinde gerek insan trafiği nedeniyle gerek diğer dış etmenler nedeniyle doğal dokusunda deformasyonlar oluşur. Mermer ve granit Yüzey üzerinde oluşan bozuk satıh artık zemindeki ışığı iyi yansıtmaz, gözenekli bir yapıya da kir ve bakteri yerleşmesi kaçınılmazdır.  İşte tüm bunları yaşamamak ve zeminlerinizin göz alıcı bir ışıltıyla parlamasını arzuluyorsanız zeminlerinizi periyodik olarak mutlak suretle sildirmeniz veya yenilemeniz gerekecektir.

Fakat bu yenileme ( Mermer Silim) işleminin en azından ilk seferi mutlaka bir uzman gözetiminde olmalıdır. Aksi halde yenileme (silim) yapılacak zeminlerinizde geriye dönüşü olmayan hasarlar açabilirsiniz. Zemin Silim yenileme işine başlamadan evvel zemininizi tanımanız çok önemlidir. Zemininizin cinsi mermer dahi olsa en az 50 farklı yapıda mermer çeşidi vardır. Ve her mermer çeşidinin kendine has sertlik derecesi mevcuttur.

Misal Bej mermer çeşidi sertken Siyah mermer ise adeta granit sertliğinde bir mermerdir. Beyaz mermer çok yumuşak travertenden ise daha da yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu tip mermer zeminlerin farklı numaralarda abrasivlerle silinmesi tavsiye edilir. Örnek sert mermere yumuşak abrasiv yumuşak mermere sert abrasiv seçilirse abrasivden silim sırasında tasarruf edersiniz.

Zemin silim ve zemin cilalama işlemlerinin tatmin edici güzellikte olabilmesi için en önemli detaylardan birisi yenilecek zeminin çok iyi kalibre edilmesinden geçer. Yani zemin siliminden evvel zemin etüdünü iyice yaparak gerekiyorsa zemini silim makinesine uygun elmas soket başlıklar takılmak suretiyle aşındırıp kalibre ediniz ya da bu işi sizin için yapacak bir firma bulunuz.

Mermer Silim Elmas Ped

Kalibre işlemi zemindeki girinti ve çıkıntılar yok edildiğinde yani zemine döşenmiş mermer, granit, mozaik vs. taşlardaki döşeme hataları arasında kot farkı giderildikten sonra zemin abrasiv taşlarıyla veya aşındırma metotlarıyla küçük numaradan başlayarak silinmeye başlar. Örnek Videosunu izlemek için tıklayınız.. En çok kullanılan abrasiv numaraları (36.46.60.80.120.180.220.320.400.600,800,1000 extra 5 extra 10 cila taşlarıyla). En çok kullanılan elmas ped numaraları ise (50, 100, 200, 300, 500, 800, 1000, 1500, 2000, 3000, Buff) taşlarla usulüne uygun silindikten sonra taş mükemmel derecede parlamaya başlayacaktır.

Pah Abrasiv

Bu parlaklık sizi tatmin etmez ise makinenizin altına çelik yünlü cila pedi takılarak mermere kristalizasyon işlemi yani kristalize mermer cilası atılır. Kristalize mermer cilası uygulaması için lütfen tıklayınız.     

Yukarıda anlatılan zemin yenileme işlemleri yapılırken zemininize farklı motiflerde yapabilirsiniz mesela zemininizi antik bir görüntüye kavuşturabilir (Patinato) veya üzerinde su varmış wet look (ıslak görünüm) hissini yaratacak şekilde uygulamalar yapabilirsiniz. Bu ve buna benzer diğer uygulamalar için Silim makinenizin altına uygun aparatlar takılır ve farklı kimyasallar kullanılır.

Yukarıda anlatılan zemin yenileme işlemleri yapılırken zemininize farklı motiflerde yapabilirsiniz mesela zemininizi antik bir görüntüye kavuşturabilir veya üzerinde su varmış (ıslak görünüm) hissini yaratacak şekilde uygulamalar yapabilirsiniz. Bu ve buna benzer diğer uygulamalar için makinenizin altına uygun aparatlar takılır ve farklı kimyasallar kullanılır.

 Elmas cila pedi mermer ve granit için


Karo Silimi ve Karo Cilalaması işi Videosu


Mermer, karo, granit, traverten silimi, yenilemesi, cilası, cilalama, cilalamak, kristal mermer cilası atmak, restorasyonu, parlatma, yıkama, temizleme, çizik mermer aşınmış mermer, abrasiv silimi, reçine elmas ped silimi, reçine bağlayıcı elmas cila pedi, reçine bağlı elmas parlatma pedi, Granit silim makinesi, mermer silim makinesi, mozaik silim makinesi, karo silim makinesi, Granit silim makinası, mermer silim makinası, mozaik silim makinası, karo silim makinası, Granit silim makineleri, mermer silim makineleri, mozaik silim makineleri, karo silim makineleri, Granit silim makinaları, mermer silim makinaları, mozaik silim makinaları, karo silim makinaları


Yasal Uyarı 
Bu web sitesi içeriğindeki yayıncı hakları korunmuştur. Bu web sitesinde yer almakta olan görüntülerin, grafiklerin, görsellerin, ses dosyalarının, metinlerin ve animasyonların yalnızca ekran üzerinde izlenmesi dışında saklanmasına, kopyalanmasına, değiştirilmesine ve çoğaltılmasına izin verilmemektedir.

Rota Makine ve Yüzey Yenileme Sistemleri Toz Mermer Cilası – Toz Cila