Mermer – Granit – Beton – Karo Silim, Cilalama ve Parlatma

Mermer – Granit – Beton – Karo Silim, Cilalama ve Parlatma

 Odipar Mermer Silim ve Mermer Parlatma Makinesi İlk ve Tek Yerli Yeni Nesil Silim Makinesi 


Mermer – Granit Silim ve Cilalama Sistemleri

Mermer-granit-parlatma

          Çevremizdeki mermer ve granit zeminlerin zamanla ve dış etkenler yüzünden yıpranmış yüzeylerinin tekrar eski parlaklığına kavuşabilmesi için silim yapılması bazende cilalanması ve parlatılması gerekir.

Mermer Silimi ve Mermer cilalanması Ülkemizde son yıllarda büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Hatta mermer silim ve granit silim işi yavaş yavaş büyük bir sektör halini almaya başlamıştır.

          Silim işi genellikle yeni biten projelerin son aşamasındaki teslim sürecinde veya eski binaların yıpranmış, eskimiş, cilası bozulmuş zeminlerinin restore edilmesinde yani tekrar parlatılmasında çok önemli bir yer tutar.

          Rota Makine ve Yüzey Yenileme Sistemleri; pazardaki büyük açığı görerek bu konuda Ar-Ge ve İnovasyon ekibi oluşturdu. Şirket merkezimizin Mermer ve Doğal Taşın başkenti olan Afyonkarahisar’da bulunması silim makinesi imalatı için yaptığımız çalışmaların kısa sürede ve daha kolay sonuçlanmasına sebep oldu. 

 


          Rota Makine ilk olarak son yıllarda dünya mermer silim sanayisinde kabul görmüş fakat ülkemizde imalatı bu güne kadar yapılamayan silim makinesi için altında çalışan yeni nesil gezegen dişli sistemini tasarlayıp imal ettirmiştir.

          Ülkemizde bu konuda bir ilke imza atarak dünya pazarında Odipar HT 135 Mermer Silim Makinesi ile literatüre girmiştir.

         Firmamız bu anlamda Mermer – Granit – Mozaik – Karo Silimi ve Restorasyonu yanında Endüstriyel Temizlik Makinaları Sektörünün gelişimine büyük katkıda bulunmuştur.

          Firmamız silim, cilalama ve zemin bakımı konusunda her isteyene firma olarak veya şahış olarak ücretsiz uygulamalı mermer silim ve cilalama eğitimi vererek sektörü hızla büyütme çabasındadır.

          Mermer – Granit – Mozaik – Karo silimi ve cilalanması işinin daha kaliteli ve pratik yapılabilmesi için sizlere özel elmas reçine elmas silim pedlerini yurt dışından uygun fiyata getiren firmamız bu konuda da ülkemizde rakipsiz pozisyondadır.           


          Ülkemizin En Kaliteli ve Kullanışlı Mermer-Mozaik-Granit-Karo-Çini-Traverten-Beton Silim ve Cila Makinesi İddia ediyoruz ODİPAR HT 135 Profesyonel Silim ve Cila Makinesi ile daha tanışmamışsanız bu güne kadar mermere cila attığınızı veya zemini aşındırdığınızı kesinlikle düşünmeyin.

          Bu makinedeki özel ağırlık sistemi ve motorunun yüksek gücü sayesinde mermer zeminleriniz adeta hayat bulacak.

          Çok daha az cila ve zaman kullanarak hiç yorulmadan seri bir şekilde zemin cilalamanın keyfine ancak Profesyonel Cila Makinesi ile kavuşacaksınız. Odipar HT 135 Profesyonel Silim ve Cila Makinesi emsalsiz bir kalite ve performansa sahiptir.

          Ülkemizde olmayan bir teknolojiyi sizin konforunuza sunan Odipar makine sayesinde 82 kg lık makinenizi özel ağırlık sistemi ile isteğe bağlı olarak 82 kg, 97 kg, 112 kg ve 135 kg olarak da kullanabilirsiniz. Bu özelliği ile ODİPAR HT 135 Profesyonel Silim ve Cila Makinesi Ülkemizde tektir.


 

 


 Makinemizle MERMER, GRANİT, BETON, KARO, ÇİNİ  MUCARTA KUMLAMA  uygulama örnekleri

Bu uygulama genellikle zemindeki mermer veya granitin kayma direncini en aza indirmek, zemine farklı ve hoş bir görüntü verebilmek veya beton zeminin üzerine başka bir amaç için yapıştıracağınız nesnenin tam manasıyla zemine yapışmasını sağlamak amacıyla kullanılabilir. MAKALENİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ. 


 MERMER, GRANİT, BETON, KARO, ÇİNİ SİLİMİ PARLATMASI VE CİLALAMASI UYGULAMA ÖRNEKLERİ

Doğal ve taş zeminler, üzerinde gerek insan trafiği nedeniyle gerek diğer dış etmenler nedeniyle doğal dokusunda deformasyonlar oluşur. Mermer ve granit Yüzey üzerinde oluşan bozuk satıh artık zemindeki ışığı iyi yansıtmaz, gözenekli bir yapıya da kir ve bakteri yerleşmesi kaçınılmazdır. MAKALENİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ. 


 MERMER, GRANİT, BETON, KARO, ÇİNİ ESKİTME PATİNATO VE FIRÇALAMASI UYGULAMA ÖRNEKLERİ

Mermer, granit, karo veya beton yüzeylerin makineye takılan özel aşındırıcı fırçalar ile eskitilmiş bir doku kazanıncaya kadar aşındırılmasına Fırçalama veya Patinato denir. Bu işlem sonucu yüzeydeki taşın doğal dokusu ve gözenekleri ortaya çıkarılmış olur. MAKALENİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ. 


Makinemiz ile Örnek Karo Silim İşi Videosu

Mermer Silim Makinemizi İlk Kullanıma Hazırlama Videosu

 

 

Mermer Silim ve Mermer Mucarta Mermer Kumlama Makinesi ile Örnek Çalışma Videosu


   Rota Temizlik Makineleri ve Yedek Parçaları

Samsung Galaxy S9 Telefon

Toz Cila Mermer Toz Cilası

Tel: +90 272 221 11 11 Faks : +90 272 221 11 12 Gsm : +90 542 205 50 46