Spor Ayakkabı Temizliği

Spor Ayakkabı Temizliği

Spor Ayakkabısı Nasıl Temizlenir?

Ayakkabı Temizliği Diğer kıyafetlerinizin temizliğine dikkat ettiğiniz kadar spor ayakkabılarınızında temizliğine dikkat etmelisiniz çünkü zannetmediğiniz ölçüde mikrop saçabilir.Çünkü gözle görülmeyen mikroplar ve organizmalar aklınıza gelmeyecek yerlerde pusuya yatmış olabilir.

Ayakkabı Temizliği

Diğer kıyafetlerinizin temizliğine dikkat ettiğiniz kadar spor ayakkabılarınızında temizliğine dikkat etmelisiniz çünkü zannetmediğiniz ölçüde mikrop saçabilir.Çünkü gözle görülmeyen mikroplar ve organizmalar aklınıza gelmeyecek yerlerde pusuya yatmış olabilir.

Spor ayakkabı giymeyi tercih edenler için önemli bir husus da  temizlik konusudur.Bu yüzden yıkanmasına çok dikkat etmeniz gereken ve temizliğinde titiz davranmanız gereken Spor ayakkabılarınızı iyi kontrol etmelisiniz.Çünkü Spor ayakkabılarınız zararlı organizmalar için yuva haline gelebilir…

http://3.bp.blogspot.com/_Z8loRfZkzJo/S8SsHoCupjI/AAAAAAAAC7E/qiaqo404_cs/s1600/modatakip.net+kad%C4%B1n+jump+spor+ayakkab%C4%B1+1.jpg

Spor Ayakkabı Temizliği

Spor Ayakkabı Yıkaması ve Hijyeni

Onları çamaşır makinesine atmak yerine su yöntemi deneyin: İki yemek kaşığı talk pudrası, bikarbonatlı soda, iki damla karanfil yağı, iki damla çay ağacı yağı (bakterileri öldürmek için) ve iki damla lavanta yağını bir kasede karıştırın. Bir kilotlu çorabın içine ayakkabılarınızı koyarak ağzını sıkıca bağlayın ve ayakkabılarınızı iyice sallayın. Kokuya sebep olan bakterileri öldüren bu karışım, aynı zamanda çok güzel bir koku verecek. Bunu sıklıkla uygulayabilirsiniz.

Kaynak: renkliweb.com