Size bir telefon kadar yakınız
0542 205 50 46
Dil Seçin
trende

Davlumbaz temizliği ve bakımı

17.07.2012
644 görüntülenme

Davlumbaz temizliği ve bakımı
Davlumbazların yüzeyleri çizilmeye karşı hassastır. Bu yüzden tüm yüzeyleri yumuşak süngerli bir bez ve deterjanlı sıcak bir suyla silin ve daha sonra yumuşak bir bezle kurulayın. Temizlerken soda, asit, klorid veya çözücü içeren temizlik maddelerini, aşındırma özelliği olan toz ve sıvı deterjanları kesinlikle kullanmayın.

Eğer davlumbazınız çelik veya alüminyum yüzeyli ise özel bakım maddeleri ile temizleyin. Bu maddeleri yumuşak bir bezin üzerine çok az koyarak uygulayın. Davlumbaz filtreleri mutfak buharındaki yağ, toz gibi maddeleri tutar ve davlumbazın kirlenmesini önler. Yağların filtreye yapışmasını önlemek için filtreyi her 3-4 haftada bir temizleyin.

Filtreyi el ya da makinede yıkayabilirsiniz. Elde, hafif deterjanlı sıcak suda bulaşık fırçası ile yıkayabilirsiniz. Makinede yıkarken ise yağ filtrelerini alt sepete dikey olarak yerleştirin ve 65 derece sıcaklıktaki bir programda hafif bir deterjan ilave ederek yıkayın.

Havalandırma sisteminde yağ filtresine ek olarak bir de koku filtresi mevcuttur. Bu filtreyi de 6 ayda bir değiştirimeniz gerekir. Davlumbazların kumanda üniteleri uzun süre temizlenmediği zaman renk değiştirebilir. Bunun için sık sık temizlemelisiniz. Elektronik bölüme su kaçmaması için kumanda elemanlarını nemli bir bez ile silin. Çelik temizleme maddesi kullanmayın.

Kaynak: Evim Dergisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.