Size bir telefon kadar yakınız
0542 205 50 46
Dil Seçin
trende

Çarşafların Yıkanması ve Temizliği

17.07.2012
565 görüntülenme

Çarşaflar Nasıl ve Ne Zaman Yıkanmalıdır?

Temizliğe ve Yıkamaya Dikkat Temizliğinden emin olduğunuz eşyalarınız bile bazen mikrop saçabilir.Çünkü gözle görülmeyen mikroplar ve organizmalar aklınıza gelmeyecek yerlerde pusuya yatmış olabilir.

Çarşafların da temizliği üzerinde durulması gerikir.Bu yüzden yıkanmasına çok dikkat etmeniz gereken

Temizliğe ve Yıkamaya Dikkat

Temizliğinden emin olduğunuz eşyalarınız bile bazen mikrop saçabilir.Çünkü gözle görülmeyen mikroplar ve organizmalar aklınıza gelmeyecek yerlerde pusuya yatmış olabilir.

Çarşafların da temizliği üzerinde durulması gerikir.Bu yüzden yıkanmasına çok dikkat etmeniz gereken ve temizliğinde titiz davranmanız gereken çarşaflarınızı iyi kontrol etmelisiniz.Çünkü çarşaflarınız zararlı organizmalar için yuva haline gelebilir…

http://images.gittigidiyor.com/2481/TAC-LINENS-CHINA-ROSE-BEYZ-SATEN-NEVRESIM-TAKIMI__24819673_0.jpg

Çarşaf Yıkama Sıklığı

Çarşafların Yıkanması ve Temizliği

Eğer düzenli olarak yıkanıyorsanız, çarşaflarınızı haftada bir yıkamanız yeterli olacaktır. Peki ateşli bir geceden sonra bu yıkama işlemini ne sıklıkla yapmalısınız? Vücudun seks sırasında salgıladığı sıvılar protein ve laktik asit açısından çok zengin olduğundan leke bırakırlar. Sprey otobronzanlar da benzer şekilde sorun yaratabilirler. Bunun için çamaşırları bir kova soğuk suya koyarak üzerine lavanta yağı ekleyin bu şekilde 20 dakika bekledikten sonra normal yıkama işlemine geçebilirsninz.

Kaynak: renkliweb.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.