Size bir telefon kadar yakınız
0542 205 50 46
Dil Seçin
trende
17.07.2012
568 görüntülenme

Bilgisayar Temizliği (PC)

Bilgisayar, bizden çok büyük beklentileri olmayan sadık bir çalışma arkadaşıdır. Fakat yine de bakımına özen göstermeliyiz. Bazı ufak detaylara dikkat ederek, ondan daha yüksek verim almamız mümkün.

Toz, sigara külü, yiyecek kırıntıları ve doğudan gelen güneş ışığı, bilgisayarı oluşturan donanımların en büyük düşmanıdır. PC’nin daha sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için, en azından ayda bir kez temizlenmesinde yarar var. Fakat temizlik esnasında kullanacağınız malzemeleri seçerken de çok dikkatli olmalısınız. Eğer kuvvetli çözücüler kullanırsanız, donanımlara kalıcı zararlar verebilirsiniz.

Bu tip maddeler, sadece çok mecbur kalındığında kullanılabilirler; ama yine de daha doğal ve zararsız maddeler ile temizlik yapmak bilgisayarınızı korur. Her şeyden önce hatırlamanız gereken; temizliğe başlamadan önce bilgisayarınızı kapatmanız gerektiğidir. Hatta güç kablosunu bir süre için sökmeniz daha iyi olacaktır. Bilgisayarın yüzeyini nemli bir bezle silebilirsiniz. Ancak bilgisayar temizliği için özel bezler satıldığını bilmenizde de yarar var. Dilerseniz bir iki damla bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Ama deterjan, kesinlikle bilgisayarın içine sızmamalıdır.

Kaynak: chip.com


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.