Size bir telefon kadar yakınız
0542 205 50 46
Dil Seçin
trende

Biberon temizliği nasıl yapılır

27.07.2012
723 görüntülenme

Biberon temizliği nasıl yapılır

Bebeğin anne sütü yerine mama ile beslenmesi durumunda, biberon gereklidir. Biberonla beslenmede bazı önemli sorunların olacağı bilinmelidir. Bunların en başında biberonun temizliği gelir.

Bebegin gelişimi için anne sütü yerine mama ile beslenmesi durumunda, biberon gereklidir. Biberonla beslenmede bazı önemli sorunların olacağı bilinmelidir. Bunların en başında biberonun temizliği gelir.

Bebeği bazı bakterilerden korumak için biberontemizliğine büyük bir titizlik gösterilmelidir. Bir bebek için en azından evde sekiz tane biberon bulundurmalıdır. Yedek memeler ve biberonlartemiz bir kavanoz içinde saklanmalıdır. Biberonlar mama, meyve suları ve su için ayrı ayrı olmalıdır. Biberonların kullanışlı olanları, geniş ağızlı olanlarıdır.

Pyrex (payreks) biberonlar, adi cam biberonlara nazaran ani ısı değişikliklerine karşı daha dayanıklıdır. Plastik biberonlar ise sterilizasyona uygun değildir. Kısa sürede şekilleri bozulur. Yolculuklarda kullanılan steril biberonlar kullanıldıktan sonra atılmalıdır. Biberon emziği alırken bebeğe en uygun olanı seçmek gerekir. Emziğin ağzı (X) harfi şeklinde delinmeli ve bebek ağzına aldığında sütü damağa fışkırtacak biçimde ayarlanmalıdır.

Biberonlar, ağızları yukarı gelecek şekilde kaynatma kabının içine dizilip, kabın içine de su doldurularak ve ağzı kapatılarak basit şekilde sterilize edilir. Biberonları yıkamak için fırça kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.