Granit Silim ve Cilalama Sistemleri Granitte Ayna Parlaklığı Mermer ve Granit Cilalama da Devrim %100 Yerli Sermaye 2 Yıl Garanti Gezegen Dişli Sistemi Türkiye'de İlk ve Tek Mermer ve Granit Zeminleriniz Işıldasın...
23 Şubat 2018

Granit Silim ve Cilalama Sistemleri

23 Şubat 2018

Granitte Ayna Parlaklığı

23 Şubat 2018

Mermer ve Granit Cilalama da Devrim

23 Şubat 2018

%100 Yerli Sermaye 2 Yıl Garanti

23 Şubat 2018

Gezegen Dişli Sistemi Türkiye'de İlk ve Tek

23 Şubat 2018

Mermer ve Granit Zeminleriniz Işıldasın...

Küf Nasıl Temizlenir?

 

Küfler gizlice zarar veren ve başa bela olan cinsten musibetlerdir. Küflerde bulunan küçük sporlar insanlar tarafından kolayca içe çekilebilen bir yapıya sahiptirler ve solunumla ilgili birtakım sorunlara yol açarlar. Eğer kendinizi ve ailenizi küfün etkilerinden kurtarmak istiyorsanız, evinizde su sızıntısı olan ya da nemli bölgelerini iyice gözlemleyip belirleyin. Çünkü bu tip nemli yerler küflerin oluşumu açısından oldukça uygun ortamlardır. Eğer küflenme oluşumu başlamış bir alan görürseniz hızlı davranın ve bir an önce ortadan kaldırmaya çalışın. Böylece yayılmasını engellemiş olursunuz.

Öncelikle küfe maruz kalma semptomlarına bakalım. Eğer küfe her hangi bir şekilde maruz kalırsanız burun, sinüs ve boğazınızda birtakım problemler görebilirsiniz. Solunumla ilgili bazı problemler kendini gösterir ve astım ataklarına sebep olabilir. Eğer bu tip semptomlarla karşılaşırsanız mutlaka evinizde küf olup olmadığına bakın. Bu şekilde evinizi araştırırken nemli yerlere bakın. Küf oluşumunda bodrumlar baş sırada gelirler. Bu yerler çok fazla rutubetli olurlar ve bu da küf oluşumu için uygun ortam koşullarından biridir. Banyo ve mutfaklar da bakılması gereken yerlerdendir, çünkü sürekli suya maruz kalırlar.

Eğer küf cam, ağır plastikler veya metaller gibi yerlerde oluşmuşsa kolaylıkla ev yapımı ürünlerle temizleyebilirsiniz. Hava temizleyiciler ve hava filtreleri belki havayı ve küf sporlarını temizleyebilirler, ancak var olan küfleri ortadan kaldıramazlar. Eğer küflerden kurtulmak istiyorsanız öncelikle yüzeyi yumuşak bir sabunla yıkayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra su ve çamaşır suyu ile bir karışım oluşturun ve küflü bölgeyi bulaşık süngeri yardımıyla ovun ve karışımın 20 dakika kadar yüzeyde beklemesini sağlayın ve işlemi tekrarlayın. Suyla yüzeyi temizleyin ve böylece işlemi tamamlamış olun. Sonunda küflerin ortadan kalktığını göreceksiniz. Ancak bu tip bir işlem yaparken eldiven, yüz maskesi takmayı unutmayın. Çamaşır suyu solumak oldukça tehlikelidir bu yüzden 3-5 dakikada bir temiz havaya çıkın.

Küf halı gibi delikli yüzeylerde meydana gelmişse yapılacak bir şey yoktur. Küflü bölgenin tamamen kesilip atılması gerekir. Halıyı kesmeden küfü yani mantar sporlarını temizlemek için çamaşır suyu kullanmalısınız.

Tuvalet Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Bakteriler her yerde… Kapı kollarından tezgahlara, tuvalet ve çevresinden lavaboya kadar her yerde bakteriler bulunur. Tabii bunu bir korku filmine çevirmeye gerek yok ancak bakterilerin çoğalması sağlık için riskler oluşturur. Tuvalet ve çevresi sağlığa zararlı bakterilerin en çok bulunduğu yer olduğu için burada hijyenin sağlanması özellikle önemlidir. Çamaşır suyundan tuz ruhuna kadar çeşitli malzemeler ile bu hijyeni sağlamak mümkün. Ancak eğer bu ağır kimyasalları kullanmak ve solumak istemiyorsanız tuz, sirke ve karbonat gibi ürünlerle tuvalet temizliğini tam olarak yapabilirsiniz.

Evde bulabileceğiniz ürünlerle tuvalet temizliği yapabilmek için gereken malzemeler sirke, tuz, sünger, temizlik bezi, karbonat ve bunları karıştıracağınız bir leğen ile püskürtmeli plastik bir şişedir. Püskürtmeli şişe için eski bir temizlik malzemesinin ambalajını iyice temizledikten sonra kullanabilir veya devamlı kullanacaksanız bir yapı marketten satın alabilirsiniz.

Eşit miktarda su ve sirkeyi karıştırdıktan sonra püskürtmeli şişeye doldurun. Bu karşımı tuvalet içi, oturak, lavabo, lavabo tezgahı, duş küveti, duş camları ve hijyen sağlanması gereken tüm yüzeylere sıkın. Kokusu hoş olmayacaktır ama en azından çamaşır suyu gibi sirke solumanın sağlık açısından bir tehlikesi yok.

Daha sonra sirkeli suyu sıktığınız yüzeyleri temizlik beziyle silin. Sirke bakterilerin ve küfün öldürülmesi için etkili bir temizlik malzemesidir. Ayrıca pahalı kimyasal temizlik malzemelerine göre çok ucuzdur ve çevre dostudur.

Lavaboda ve lavabo musluğu kenarında biriken sabun artıklarını ve su lekelerini temizlemek için 1 çay kaşığı tuzla 4 çay kaşığı sirkeyi karıştırın. Bu karışımı süngerle temizlenecek bölgelere sürün ve etkisini göstermesi için 5 dakika bekleyin. Daha sonra su ile durulayın.

Banyo zemin kaplamalarının ve duş küvetinin temizliği için karbonat kullanabilirsiniz. Karbonatı yüzeye döktükten sonra ıslak sünger ile ovalayarak silin. Bir süre bekledikten sonra su ile durulayın.

Tuvalette tam olarak hijyen sağlamak için banyonun tamamını olmasa bile klozet kapaklarını, tuvalet içini ve oturağı sirke ile 2 günde bir temizleyin.

Temizlik Makineleri

 

Temizlik Makineleri Sitemizi Ziyaret Ediniz.

Temizlik Makinaları Yedek Parçaları

Temizlik Makinaları Yedek Parçaları

Temizlik Makineleri Sarf Malzemeleri

Temizlik Makineleri Sarf Malzemeleri

Online Satış!

Temizlik Makineleri ve Yedek Parçaları Online Satış

Forum-Bilgi

Temizlik Endüstrisinin Kalbi Burada Atıyor.

Uygulama Videoları

Uygulama Videolarımızı İzleyebilirsiniz.