Granit Silim ve Cilalama Sistemleri Granitte Ayna Parlaklığı Mermer ve Granit Cilalama da Devrim %100 Yerli Sermaye 2 Yıl Garanti Gezegen Dişli Sistemi Türkiye'de İlk ve Tek Mermer ve Granit Zeminleriniz Işıldasın...
23 Şubat 2018

Granit Silim ve Cilalama Sistemleri

23 Şubat 2018

Granitte Ayna Parlaklığı

23 Şubat 2018

Mermer ve Granit Cilalama da Devrim

23 Şubat 2018

%100 Yerli Sermaye 2 Yıl Garanti

23 Şubat 2018

Gezegen Dişli Sistemi Türkiye'de İlk ve Tek

23 Şubat 2018

Mermer ve Granit Zeminleriniz Işıldasın...

Paspas 

 Islak paspas (Islak Mop)

  • Temizlik sektöründe neredeyse en çok kullanılan ama genelde yanlış kullanılan bu yüzdende çoğu zaman temizlik yapmak yerine ortalığı bakteri yuvasına çeviren bir temizlik ekipmanıdır. Bu paspas çeşidinin çok tercih edilmesinin başında ekonomik ve pratik bir donanım olması, istenildiğinde hemen her yerde bulunabilmesi, yer kaplaması vs.

 Islak mop (paspas) üç ana parçadan oluşur.

 Paspas Tutma Sapı: Kullanım tavsiyemiz Paspas Tutma Sapının 120 – 140 cm boyunda olmasıdır. Çünkü kullanıcının yere eğilmeden ve kendini yormadan temizlik işlemini yapabilmesi gerekir. Bir diğer husus ise paspas tutma sapının eloksallı alüminyum malzemeden imal edilmiş olmasıdır. Böylece paspas sapınız hafif ve sağlıklı olacak kullanırken zorluk çekmeyeceksiniz.

Paspas Tutucu Aparat: Bu aparatta dikkat edilecek nokta malzemenin birinci sınıf plastik malzemeden yapılmış olması ve kaliteli tasarlanmış olmasıdır. Islak mopu arasına koyup kilitlediğimizde kilidin paspası sımsıkı tutması ve çalışma esnasında kendiliğinden açılmaması gerekir.

 Paspas İpi: Islak paspasın en önemli parçası paspas ipidir. Bu paspas ipini alırken ipin en az 500 gr ağırlığında olmasına ve pamuk oranının yüksek olmasına dikkat edin. Bu sayede emiciliği artacak ve paspasınızın yıpranması gecikecektir.

 Islak Paspas kullanımı genelde küçük boyuttaki zeminler için veya kısa süreli pratik temizlik işlemleri için geçerli bir temizleme uygulamasıdır. Büyük zeminlerde zeminin türüne uygun profesyonel temizlik makineleri kullanılması tavsiye edilir.

Paspas Sistemi  Paspaslama-sistemi

 Kirli bir zeminin ıslak paspasla temizlenebilmesi için gereken malzemeler:

 Islak Paspas Komple, Islak Paspas İpi Yedeği

 Paspas Arabası: Çift kovalı olmasını tercih ediniz.

 Nemli Paspas (Nemli Mop)

 İkaz uyarı levhası ve varsa bariyer

 Köpürmeyen ve Hoş Kokulu Yüzey Temizleme Deterjanı: Bu tarz bir deterjan tercih ederseniz temizlik işiniz bittikten sonra zeminde su izi ve buğulanma kalmayacaktır.

 Islak Paspas yapılacak yüzeydeki kaba kirler zeminden kaldırılır. Paspaslanacak zeminde insan trafiği varsa insanların deterjanlı suya basıp düşmemeleri için zeminin kaygan olduğunu anlatan uyarı levhalarını ve bariyerleri uygun olan yerlere koyunuz.

 Paspaslanacak mekanın giriş çıkış kapısı arkanızda olacak şekilde pozisyon alınır. Paspas, paspas arabasının mavi kovasındaki deterjanlı temiz suya batırılır ve iyice ıslatılır. Islanan paspasın fazla suyunu almak için paspas arabasının presi kullanılır. Sağ elimizle paspas sapının en arkası plastik tutma yeri sol elimizle de paspas sapının ortasına yakın bir noktadan sıkıca tutulur. Paspas ipi ileriye doğru atılır ve soldan sağa doğru “S” Harfi yapacak şekilde hareketler yaparak geri geri yaklaşık 4-5 adım atılır. Paspaslama işini yaparken  “S” harfi yapmamızın amacı zeminde kirleri toplayarak gitmemizdir.

 Sonra paspası paspas arabası kullanarak paspasımızı birkaç kez yıkayıp tekrar aynı işlemi çıkış kapısına gelene kadar yani temizleme işi bitene dek devam ettiriniz. Zemininiz 100 m²nin üzerinde ve çok kirli ise uygun olan bir zamanda yedek getirdiğiniz temiz paspas ipinizi kullanınız. Mutlaka paspas arabasındaki suyu yenileyin. Islak paspasla temizlik işiniz bittikten sonra nemli mopla (Nemli Paspas) zemin parlatılır ve kurutulur. Nemli Mop Kullanımı İçin Tıklayınız. Temizlik işiniz bitikkten sonra zemini paspaslarken kullandığınız tüm donanımı mutlaka temizleyip kaldırınız.

islak-mop-paspas-tutucu

 

paspas-mop-ipi

 

ODİPAR MAKİNE VE ZEMİN YENİLEME SİSTEMLERİ LTD.ŞTİ.

Hüseyin ÖZHARPUTLU - 0542 205 50 46

ANAHTAR KELİMELER : ZEMİN YENİLEME, ZEMİN RESTORASYON, ZEMİN PARLATMA, ZEMİN CİLALAMA, MERMER, GRANİT, silim, silme, YÜZEY


Yasal Uyarı 
Bu web sitesi içeriğindeki yayıncı hakları korunmuştur. Bu web sitesinde yer almakta olan görüntülerin, grafiklerin, görsellerin, ses dosyalarının, metinlerin ve animasyonların yalnızca ekran üzerinde izlenmesi dışında saklanmasına, kopyalanmasına, değiştirilmesine ve çoğaltılmasına izin verilmemektedir. 

Rota Makine ve Yüzey Yenileme Sistemleri Toz Mermer Cilası - Toz Cila


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Temizlik Makineleri

 

Temizlik Makineleri Sitemizi Ziyaret Ediniz.

Temizlik Makinaları Yedek Parçaları

Temizlik Makinaları Yedek Parçaları

Temizlik Makineleri Sarf Malzemeleri

Temizlik Makineleri Sarf Malzemeleri

Online Satış!

Temizlik Makineleri ve Yedek Parçaları Online Satış

Forum-Bilgi

Temizlik Endüstrisinin Kalbi Burada Atıyor.

Uygulama Videoları

Uygulama Videolarımızı İzleyebilirsiniz.

Ara