Granit Silim ve Cilalama Sistemleri Granitte Ayna Parlaklığı Mermer ve Granit Cilalama da Devrim %100 Yerli Sermaye 2 Yıl Garanti Gezegen Dişli Sistemi Türkiye'de İlk ve Tek Mermer ve Granit Zeminleriniz Işıldasın...
23 Şubat 2018

Granit Silim ve Cilalama Sistemleri

23 Şubat 2018

Granitte Ayna Parlaklığı

23 Şubat 2018

Mermer ve Granit Cilalama da Devrim

23 Şubat 2018

%100 Yerli Sermaye 2 Yıl Garanti

23 Şubat 2018

Gezegen Dişli Sistemi Türkiye'de İlk ve Tek

23 Şubat 2018

Mermer ve Granit Zeminleriniz Işıldasın...

 Yüzey Fırçalama - Eskitme ( Patinato ) Nedir?

 Mermer, granit, karo veya beton yüzeylerin makineye takılan özel aşındırıcı fırçalar ile eskitilmiş bir doku kazanıncaya kadar aşındırılmasına Fırçalama veya Patinato denir. Bu işlem sonucu yüzeydeki taşın doğal dokusu ve gözenekleri ortaya çıkarılmış olur. Yüzey antik bir görüntüye kavuşur ve aynı zamanda yüzeyde yumuşak bir doku oluşur. Artık mekanınız göz zevkine daha uygun hale gelir.

Yüzey Fırçalama - Eskitme ( Patinato ) Kullanım Alanları

Bu uygulama genellikle zemindeki mermer veya granitin kayma direncini en aza indirmek, zemine farklı ve hoş bir görüntü verebilmek veya beton zeminin üzerine başka bir amaç için yapıştıracağınız nesnenin tam manasıyla zemine yapışmasını sağlamak amacıyla kullanılabilir.

Yüzey Fırçalama - Eskitme ( Patinato ) Uygulama Şekli:

Odipar HT 135 Mermer & Granit Silim Makinesinin tabanına yerleştireceğiniz özel aşındırıcı fırçalar ile eskitilmiş bir doku kazanıncaya kadar aşındırılmasına devam edilir. Bu işlem yapılırken makinenizin üzerinde ağırlık olmamasına ve makine fırçalarına mümkün olduğunca bol su verilmesine dikkat edilmelidir. Aksi halde hem fırçalarınız yana yatacaktır hem de çok kısa sürede aşınarak bitecektir.

Yüzey Fırçalama - Eskitme ( Patinato ) aparatımız kullanım kurallarına uyulduktan sonra zemindeki döşenmiş yüzeyin cinsine göre ( Mermer, Karo, Granit, Beton, Traverten vs.) yaklaşık 2 Bin ile 3 Bin m² arasında işlem yapabilir. Bu özelliği ile uygulama çok ekonomik olacaktır. 8 Saatlik bir mesai içinde günde yaklaşık 400 - 500 m² zeminde uygulama Yüzey Fırçalama - Eskitme ( Patinato ) yapabilirsiniz.

Yüzey Fırçalama - Eskitme ( Patinato ) Fırçaları kendi aralarında zemine vereceğiniz desene göre kalından inceye doğru değişmektedir. Zemine vereceğiniz görüntü desenine göre fırçaları değiştirerek veya sıradan kullanarak zemine farklı desenler verebilirsiniz. Tavsiye olarak bu işlemde en iyi sonuç alınması için tüm fırçaları numarasıyla kullanmanız gerekmektedir (Kalibre için tel fırça, 50, 120,180, 220, 320, 400)

Yüzey Fırçalama - Eskitme ( Patinato ) Fırçaları

patinato-fircalama-eskitme patinato-fircalama-eskitmepatinato-fircalama-eskitme

 

Yüzey Fırçalama - Eskitme ( Patinato ) Uygulanmış Örnek Yüzey

 

 patinato-fircalama-eskitme patinato-fircalama-eskitme

 

 Rota Makine ve Yüzey Yenileme Sistemleri Toz Mermer Cilası - Toz Cila

 

Anahtar Kelimeler: Yüzey, Fırçalama, Eskitme, Patinato, mermer, traverten, karo, granit, beton.


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Temizlik Makineleri

 

Temizlik Makineleri Sitemizi Ziyaret Ediniz.

Temizlik Makinaları Yedek Parçaları

Temizlik Makinaları Yedek Parçaları

Temizlik Makineleri Sarf Malzemeleri

Temizlik Makineleri Sarf Malzemeleri

Online Satış!

Temizlik Makineleri ve Yedek Parçaları Online Satış

Forum-Bilgi

Temizlik Endüstrisinin Kalbi Burada Atıyor.

Uygulama Videoları

Uygulama Videolarımızı İzleyebilirsiniz.

Ara